Merle Kõrgesaar

psühholoog, superviisor/coach, oskuslikuma vanemluse treener

Olen läbimas hetkel Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogi õppekava. Psühholoogina töötamist alustasin 2017. aastal. Psühholoogiaõpingute ja elukutse juurde jõudsin ringiga.  Õppisin esmalt hoopis õpetajaks, kuid tundsin, et töö koolis ei olnud päris minu tee. Siis õppisin spordimassööriks ning tegutsesin  selles valdkonnas ca kümme aastat erinevate alade sportlaste tulemustele kaasa aidates. Peale psühholoogia bakalaureuseõppe lõppu  töötasin mitmes rahvusvahelises ettevõttes Eesti ja Baltikumi piirkonnajuhina. Seal tundsin, et minu juhikompetentsid vajavad arendamist ning astusin superviisori/coachi väljaõppesse International Supervision & Coaching Institute’is. Alates 2020 aastast olen ANSE rahvusvahelise sertifikaadiga coach ja superviisor ning olen järjepidevalt töötanud inimeste viljakama ja rahulolu pakkuvama tööelu toetajana.

Psühholoogina töötades on minust saanud hea tugi lastele, noortele ja nende vanematele. Lapsevanemate vanemlike oskuste toetamine ning vanemate omavaheliste suhete tasakaal on üks minu südameasju – minu jaoks on oluline, et peres tuntaks üksteisest ja koosolemisest rõõmu ning suhted on rahumeelsed. Minu jaoks ei ole ükski mure liiga väike või tühine, millega inimesed psühholoogi vastuvõtule pöörduvad, kui selle lahenemine annab inimesele tagasi südamerahu ja elurõõmu. 
Minu enda elu on olnud siiani põnev ja kogemusterikas. Tunnen, et aeg on olnud küps liita oma kogemused, oskused ning teadmised ning sellest suuremat ühiskondlikku headust välja võluda.

Oma lähedaste ringis olen elukaaslane ühele ettevõtlikule mehele, ema kahele täiskasvanud lapsele, endine elukaaslane oma laste isale, tütar oma emale, õde oma vanemale
vennale, perenaine kaheksale käpale. Minu elurõõmu aluseks on olnud järgmine retsept (mida võib kodus järele proovida): naeran tihti, laulan palju, kohtun toredate inimestega, käin metsas jalutamas ja õpin uusi asju.

Haridus

Psühholoog – Tartu Ülikool
ANSE sertifitseeritud superviisor/coach — International Supervision & Coaching Institute
Klassiõpetaja – Tartu Ülikool

Erialased täiendkoolitused

Motiveeriv intervjueerimine – EMITA
Pereteraapia alused spteisalistidele – Katriito
Kaasaegsed traumateraapia käsitlused – Sotsiaalkindlustusamet
Liivateraapia – Centre of Culture & Sandplay
Lahenduskesksel lühiteraapial põhinev oskuste õpe – Angela Jakobson